Stroje PRIMINER sa presadzujú aj na slovenskom trhu

2024-04-17

Spoločnosť CNC expert spol. s r.o. zo Zvolena je výhradným dodávateľom a predajcom obrábacích strojov PRIMINER na Slovensku. Nesústredí sa však len na samotný predaj, ale aktívne pomáha pri kúpe nového CNC stroja – od výberu toho najvhodnejšieho typu pre zákazníka, cez inštaláciu, školenie obsluhy až po pravidelný komplexný servis a klientsku podporu. Okrem obrábacích strojov ponúka CNC expert aj široký sortiment nástrojov a upínacích prvkov.

Skvelý pomer cena/ výkon/ kvalita
Keďže spôsob výroby stroja ovplyvňuje jeho výkon, inžinieri a konštruktéri navrhujú stroje PRIMINER vždy s dôrazom na požiadavky zákazníkov. Používajú komponenty výlučne od kvalitných svetoznámych dodávateľov s cieľom zaručiť dlhodobú spoľahlivosť a výkon strojov PRIMINER. Výrobný proces je dôsledný a kontrola kvality je zabezpečená už od prvotného výberu dodávateľov materiálu až po prepravu a inštaláciu hotového zariadenia.

Stroje spĺňajú všetky normy a požiadavky EÚ. Ešte pred expedovaním od výrobcu sú vystavené 48 hodinovému prevádzkovému testu, aby bola zabezpečená kvalita a správne nastavenia každého stroja.

Úplný záznam o výrobnom procese každého stroja obsahuje špecifikácie komponentov a všetky informácie získané počas výroby. Umožňuje tak rýchlu reakciu v prípade potreby servisu a dodania náhradných dielov.

Stroje PRIMINER sa predávajú vo viac ako 20 krajinách, kde si získali spokojnosť zákazníkov, SR nevynímajúc, Vidieť aj vyskúšať ich môžete v predvádzacom centre spoločnosti CNC expert vo Zvolene, prípadne aj v reálnej prevádzke u zákazníkov spoločnosti CNC expert.

Novinka – Priminer C500-5X
CNC expert aktuálne predstavuje nové vysokorýchlostné 5-osové vertikálne centrum C500-5X. Ide o technicky vyspelé obrábacie centrum v modernom dizajne, ktoré je v ponuke za bezkonkurenčnú cenu.

Vývoj konštrukcie C500-X5 bol zameraný na vysokú tuhosť a výkon pri zachovaní vysokej presnosti a dosiahnutí maximálnych rezných podmienok v procese obrábania. Pohyb osí je oddelený od pracovného priestoru stroja. Rozsah pojazdov X/Y/Z je 700/550/500 mm, rýchloposuvy osí dosahujú 48 m/min a rýchlosť rotácie stola je 60 ot/min. Kým osi A/C sú vybavené štandardne otočným enkóderom, pri X/Y/Z je možnosť výberu medzi priamym a nepriamym odmeriavaním.

Otočno-sklopný stôl s podporou na oboch stranách, štvrtou a piatou osou má upínací priemer 500×400 mm a možno naň upnúť obrobok s maximálnou hmotnosťou 300 kg. Naklápanie osi A je v rozsahu +30°~ -120° a osi C 360°.

Novinka v portfóliu CNC expert – vysokorýchlostné  5-osové vertikálne centrum Priminer C500-5X.
Novinka v portfóliu CNC expert – vysokorýchlostné 5-osové vertikálne centrum Priminer C500-5X.

Priamo poháňané vreteno má štandardne 15 000 ot./min., s možnosťou výberu vstavaného vretena s 18 000 ot./min. a výkonom (S1/S6) 30/36kW _85/102Nm alebo vstavané vreteno s 20 000 ot/min a výkonom 20/24kW _48/58Nm. Stroj je vybavený reťazovým zásobníkom na 60 nástrojov s možnosťou vyberať a vkladať nástroje počas obrábania.

Vysokorýchlostné 5-osové vertikálne centrum Priminer C500-5X je dostupné so všetkými hlavnými riadiacimi systémami Heidenhain TNC640, Siemens 828D, Siemens ONE Fanuc 0i MF Plus Typ 0 s 15“ dotykovým monitorom. V závislosti od zvoleného riadiaceho systému proces obrábania vhodne dopĺňa veľmi spoľahlivý softvér Dynamic Collision Monitoring (DCM) na kontrolu možných kolízií v priebehu opracovania.

Výhodou stroja je rozloženie a kompaktnosť, nezaberá tak veľa miesta vo výrobe ani pri svojej celkovej hmotnosti 9 500 kg. Priminer C500-5X má široký rozsah použitia vo výrobe foriem, nástrojov, pre automobilový, letecký a medicínsky priemysel.

Komplexnosť služieb pre zákazníka
Spoločnosť CNC expert, s.r.o. zabezpečuje komplexný zákaznícky servis. V oblasti školenia obsluhy ide najmä o školenia riadiacich systémov CNC strojov (Fanuc, Siemens, Heidenhain) ako aj o školenia programovania CNC strojov (GibbsCAM). Pri kúpe stroja ponúka spoločnosť trojdňové bezplatné zaškolenie obsluhy na konkrétny stroj, tak aby operátor vedel samostatne ovládať všetky dostupné funkcie riadiaceho systému.

Správna voľba rezných podmienok a vhodné zvolenie rezného nástroja dokážu ušetriť veľké množstvo finančných prostriedkov, zefektívniť výrobu a produktivitu práce. Nájsť technologický postup a parametre, ktoré umožnia v konkrétnych podmienkach optimalizovať výrobu si však vyžaduje zodpovedný prístup kvalifikovaného technológa. Zamestnanci CNC Expert pracujú v oblasti trieskového obrábania dosť dlho na to, aby nadobudli skúsenosti a prax potrebnú na vypracovanie technologickej štúdie.

V oblasti servisu sa zákazníci CNC expert môžu spoľahnúť na rýchly a kvalifikovaný záručný a pozáručný servis nielen pre stroje značky PRIMINER, ale aj pre väčšinu ostatných značiek CNC strojov s riadiacim systémom Fanuc.

Ponuka nástrojov
V oblasti nástrojov CNC expert spolupracuje s celosvetovo uznávanými výrobcami a dodávateľmi, najmä so spoločnosťou KORLOY. Ponúka široký sortiment tvrdokovových nástrojov a nástrojov na báze vymeniteľných rezných doštičiek pre operácie sústruženia, frézovania, vŕtania, vystruhovania a rezania závitov. Z pohľadu upínania nástrojov sú to spoločnosti EROGLU, KEMMLER a TAIKI.

Viac informácií nájdete na www.cncexpert.sk

aktuálne vydanie

Nasledujúce vydanie:
Uzávierka: 27.8.2024
Vychádza: 10.9.2024